ZDE NALEZNETE VEŠKERÉ ČLÁNKY O FEROMONECH

pokud vás feromony zajímají a chtěli by jste o nich vědět něco více, tak se nacházíte na té správné stránce naleznete zde velice zajímavé články o různých studiích a podobně.5 nejčtenějších článků


- Feromony zvyšují sexuální přitažlivost

- Lidské feromony

- Feromon z potu zvyšuje sex-appeal starších žen

- Výběr sexuálního partnera určují i vůně

- S chemii na samičku od MUDr. Miloslav Skřivánek, sexuolog


Feromony - aneb láska na první "počich"

Téměř většina lidí zná ten pocit, nebo byla svědkem toho, jak partner při obětí svojí partnerky vdechnul vůni její vlasů a ona zase vnímala vůni jeho trička. Takováto „čichová chemie“ může opravdu sehrávat významnou roli v partnerstvích. Podle některých manželských terapeutů, častý argument z úst rozhádaných partnerů zní „Nemůžu ho cítit“ nebo „Nesnáším jeho pach“ apod.
Vnímání vůně partnera je tak jakýmsi skrytým faktorem, který vysvětluje ono "jiskření", "chemii", které partneři vzájemně vnímají a ovlivňuje tak zejména sexuální chování. Podl... celý článek »
30.11.2017 - 18:13

zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/feromony-aneb-laska-na-prvni-pocich.htm


Jak dlouho trvá, než člověk pozná, že našel toho pravého

Ženy jsou v odhalování toho pravého mnohem rychlejší než muži. Z nového britského výzkumu vyplynulo, že potencionálního partnera poznají za devadesát sekund. Přesně tolik jim stačí při prvním setkání, aby se rozhodly, zda se z dotyčného jednou může stát partner. Mužskému mozku tento proces trvá déle. Potřebuje na to v průměru pět minut.
Muži jsou tedy mnohem trpělivější a dávají ženám větší prostor udělat první dojem... celý článek »
8.06.2013 - 04:14

zdroj: www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/286151-jak-dlouho-trva-nez-clovek-pozna-ze-nasel-toho-praveho.html


Nobelova cena za odhalení vnímání pachů putuje do USA

Američtí vědci Richard Axel a Linda Bucková dostali Nobelovu cenu za lékařství a fyziologii za rok 2004. Oznámil to v pondělí ve Stockholmu Nobelův výbor. Američtí vědci byli oceněni za své práce týkající se olfaktorického (čichového) systému.

Oba vědci objasnili, která skupina genů řídí vnímání pachů. Čichový systém savců rozlišuje velké množství různých pachových molekul. Ty jsou detekovány čichovými buňkami a tří... celý článek »
7.06.2013 - 22:20

zdroj: www.novinky.cz/zahranicni/41194-nobelova-cena-za-odhaleni-vnimani-pachu-putuje-do-usa.html


Láska k dítěti je u žen i mužů dána hormony

Mnozí se domnívají, že v těhotenství hormony působí pouze na chování a city žen, pravda je ale taková, že i u mužů se při soužití s těhotnou vytváří hormon vasopresin, který u nich zmírňuje agresivitu a orientuje je především na rodinu.
V těhotenství "ze ženy dělají matku hormony", říká lékařka novorozeneckého oddělení Ústavu mateřství v Thomayerově nemocnici Magdalena Paulová. Jsou to nejen ženské hormony, jejichž produkce v těhotenství stoupne, ale i specifické hormony, které se vytvářejí v mozku ženy. Nejzávažnější a nejefektivnější jsou ho... celý článek »
7.06.2013 - 22:12

zdroj: www.novinky.cz/zena/deti/120153-laska-k-diteti-je-u-zen-i-muzu-dana-hormony.html


Objímání milované osoby zlepšuje krevní tlak i paměť

Když někoho obejmete, bývá to většinou proto, že je vám ona osoba blízká, máte ji rádi, a chcete tím vyjádřit své pozitivní emoce. V partnerském vztahu se lidé objímají, protože jednoduše chtějí být jeden druhému co nejblíže. Z hlediska utužování vztahů je tedy objímání vřele doporučováno. Málokdo ale ví, že má objímání i zdravotní výhody.
Vědci z univerzity ve Vídni při výzkumu zaměřeném na vztahy a projevy souznění... celý článek »
7.06.2013 - 21:48

zdroj: www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/291010-objimani-milovane-osoby-zlepsuje-krevni-tlak-i-pamet.html


Za každou láskou hledejte hormonální bouři

Láska romantická, vášnivá, ale i rodičovská mají jedno společné. Na jejich pozadí se vždy odehrává velký hormonální boj. Hormonem lásky je nejčastěji nazýván hormon oxytocin, který se podílí nejen na rozvoji milenecké lásky a na intenzitě vnímání milostných prožitků, ale zásadní význam má i při vytváření rodičovské, zejména mateřské lásky.

K jeho vyplavování dochází během intenzívního fyzického kontaktu, při stimul... celý článek »
7.06.2013 - 21:42

zdroj: www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/291870-za-kazdou-laskou-hledejte-hormonalni-bouri.html

1 | 2 | 3 | 4 |

následující stránka »